FAQS

Dárkový poukaz má půl roční dobu platnosti. Můžete tak jednoduše nechat výběr termínu i místa konání kurzu na obdarovaném. Pokud máte naopak konkrétní termín vybrán, rádi ho připíšeme na dárkový poukaz spolu se jménem obdarovaného, kterému zároveň v požadovaném termínu ihned zarezervujeme místo. Termín a jméno obdarovaného prosím připište do poznámky k objednávce.
Dárkovou poukázku Vám rádi vystavíme na určitou finanční hodnotu dle Vašeho přání. Obdarovaný si sám následně vybere, jaký kurz mu z naší široké nabídky vyhovuje nejlépe.
Pokud máte vybraný termín, napište požadavek o dárkový poukaz a jméno obdarovaného do poznámky při objednávce. Pokud termín vybrán nemáte, zvolte možnost objednávky dárkového poukazu s půlroční platností. Poukaz si také můžete zakoupit osobně na našich pobočkách v Brně, Praze a Ostravě.
Půlroční platnost dárkového poukazu je možné prodloužit o 3 měsíce za poplatek 600 Kč včetně DPH.
Je možné bezplatně změnit či zrušit termín konání kurzu nejpozději do 10 pracovních dní před začátkem kurzu. Při zrušení kurzu v době kratší než 10 pracovních dní před začátkem kurzu kurzovné propadá. V případě oboustranné dohody mezi objednavatelem a školicím střediskem mohou být podmínky zrušení účasti jiné.
Cílem foto kurzů NICOM je naučit Vás maximálně využívat právě Vás fotoaparát, se kterým budete pořizovat snímky i po kurzu. Vhodný pokročilý kompakt, ultrazoom, bezzrcadlovka či zrcadlovka s pokročilými režimy A, S, P, M. Absolvovat kurz ale můžete i se základním kompaktním fotoaparátem.
Do obsazeného termínu Vás můžeme nezávazně zapsat jako náhradníka. V případě, že se uvolní místo v kurzu, ihned Vás kontaktujeme.
Naše kurzy jsou zaměřeny především na praxi. Všechny nově získané dovednosti si procvičujete přímo na Vašem fotoaparátu. Veškerou teorii, kterou se v kurzu dozvíte, si odzkoušíte také prakticky v „terénu“ či prostředí profesionálního ateliéru.
Předpokladem účasti v pokročilejším kurzu je znalost vlastního fotoaparátu a jeho funkcí a také základních fotografických pojmů jako ISO, clona, čas apod. To je obsahem dvoudenního Základního kurzu fotografování. Pokud těmito znalostmi již disponujete, zvolte již kurz pokročilý.
Pro informaci ohledně lektora kurzu kontaktujte manažerku fotografických kurzů e-mailem nikol.varcevova@nicom.cz nebo telefonicky po vytočení čísla +420 775 345 115. Ochotně Vám sdělí aktuální informace ohledně konkrétních termínů.
Pro maximální uspokojení Vašich konkrétních fotografických potřeb a požadavků Vám nabízíme individuální kurz fotografování. Díky našim dlouholetým zkušenostem, zázemí osvědčených profesionálních fotografů lektorů i výuce po celé České republice jsme schopni Vám zcela vyhovět v obsahu i rozsahu školení, místa a času konání.
Do kurzu je potřeba především fotoaparát s nabitými bateriemi. V případě, že fotoaparát zatím nevlastníte, můžeme po předchozí dohodě fotoaparát pro absolvování kurzu zapůjčit. Do základních kurzů doporučujeme také papírový či elektronický návod na fotoaparát. Potřebné vybavení je definováno v pozvánce ke kurzu, kterou obdržíte přibližně týden před začátkem kurzu. V kurzu obdržíte autorská skripta NICOM nebo blok a psací potřeby.
Osobně Vám rádi poradíme na našich kamenných pobočkách v Praze, Brně nebo Ostravě. Naleznete nás zde každý všední den od 8:00 do 16:00.
Protože jsou naše kurzy zaměřeny převážně prakticky, je ideální účastnit se kurzu se svým vlastním fotoaparátem a vše si v praxi vyzkoušet. V rámci partnerství s firmou Olympus však disponujeme pokročilými kompaktními fotoaparáty, které je možné si po předchozí domluvě na kurzu vyzkoušet nebo zapůjčit.
Z důvodu individuálního přístupu je v kurzu fotografování povolen maximální počet účastníků 12. V pokročilých kurzech je počet účastníků zpravidla ještě menší.
Z důvodu kvality našich poskytovaných služeb je nutné uhradit kurzovné nejpozději 10 pracovních dní před zahájením kurzu. Pokud tato podmínka není z nějakého důvodu možná realizovat, rádi s Vámi domluvíme individuální vyhovující variantu pro obě strany.
Jako jediní nabízíme otevřené termíny fotografických kurzů v 8 městech po celé ČR. Konkrétní adresu místa konání kurzu se dozvíte spolu s pozvánkou na kurz, kterou od nás obdržíte přibližně týden před začátkem kurzu.

Máte problém?

Rádi Vám pomůžeme!