Fotografický výlet údolím Doubravy

Fotografický výlet údolím Doubravy

1 900Kč

0 hodnocení
0


Tok řeky Doubravy je z větší části klidný, plný meandrů a malebných zákoutí. U vesničky Bílek se ale noří do hlubokého, skalami sevřeného údolí a voda teče dolů peřejemi přes četné skalní prahy a několik vodopádů. Vydejte se s námi na fotografickou procházku tímto divokým a v mnohém unikátním kaňonu.

  • Projdete se nádhernou krajinou Železných hor se skupinou fotografických nadšenců
  • Užijete si nevšední den a odnesete si výjimečné fotografie
  • Provede vás zkušený průvodce a fotograf David Hainall

Kód zboží: DF31. Místo konání: PrahaBrnoOstravaLiberecHradec KrálovéOlomoucPlzeňČeské Budějovice Klíčová slova (štítky)workshopworkshop v přírodě

Vytvořte cyklus fotografií

Během kurzu se dozvíte zajímavosti o zdejší unikátní přírodní rezervaci. Budeme se zabývat makrofotografií, krajinářskou fotografií a hlavně fotografováním tekoucí vody. Naučíte se hledat témata kolem sebe. Cílem je udělat soubor fotografií tak, aby bylo možno sestavit cyklus několika snímků, které budou mít společného jmenovatele – tekoucí vodu ve skalami sevřeném údolí.

Užíjte si společnost fotografa a ptejte se

Zkušený lektor vám bude k dispozici celý den, takže můžeme kdykoli řešit otázky jak lepšího nastavení vašich fotoaparátů, tak jakékoli otázky týkající se fotografie, fotografování na cestách, potažmo jejich úprav v rámci postprocesu.


Co potřebujete s sebou

Digitální zrcadlovku nebo pokročilý kompakt s režimy A, S, P, M. 
Vlastní notebook pro rychlý výběr fotografií (není nutné)
Hodit se bude stativ.
Doporučujeme svačinu, pití a pevnou obuv (cesta údolím vede přes kameny, které mohou klouzat). 

Pro koho je kurz určen

Kurz ideálně navazuje na Základní kurz fotografování.
Pro všechny mírně pokročilé a pokročilé fotografické nadšence, kteří rozumí základním fotografickým pojmům, zvládají nastavení svého fotoaparátu a ovládají jeho funkce.
Pro vlastníky digitální zrcadlovky a ty, kteří fotografují s pokročilým kompaktem (režimy A, S, P, M, možnost externího blesku a filtrů)

Pro koho kurz není určen

·    Pro ty, kteří ještě nerozumí základním pojmům jako clona, čas, ISO – nemají znalosti na úrovni základního kurzu fotografování.

Lektoři

David Hainall

Průběh kurzu

Z Bílku vyrazíme po zelené turistické značce na Sokolohrady a k chatě Doubravka, pod kterou se zanoříme do údolí Doubravy a proti proudu kolem četných peřejí a několika vodopádů se budeme vracet do Bílku.

09.30 - 10.00 sraz v Bílku
10.00 - 11.00 teoretický úvod a krátké povídání o zdejší přírodní rezervaci.
11.00 - 17.00 cesta přes Sokolohrady, chatu Doubravka a údolím Doubravy zpět do Bílku
17.00 - 19.00  výběr a hodnocení fotografií, které jsme cestou nafotili

Závěrečná část kurzu, hodnocení a promítání fotografií proběhne v pronajaté učebně Střediska volného času DDM v Chotěboři. 

Možnost prodloužení kurzu o jeden den

Prodloužení kurzu o nedělní dopoledne nedělní fotografování na židovském hřbitově a na dalších zajímavých místech v Chotěboři. Ubytování je možné v hotelu Vysočina v centru města za cca 550 Kč/osobu nebo se snídaní za cca 600 Kč/osobu. Zájem o prodloužení kurzu prosím uveďte do přihlášky. Ubytování si zařizuje a hradí každý účastník sám.

Doporučený způsob dopravy

Doporučujeme dopravit se do Bílku vlastními auty nebo vlakem. Lektor a průvodce zaparkuje svůj vůz v Chotěboři a na místo srazu přijede vlakem. Bude tak moci odvést řidiče z Chotěboře do Bílku pro jejich auta. 

Adresa
NICOM – fotografická škola
Bílek
okres Havlíčkův Brod, kraj Vysočina
Místo zahájení kurzu