Kurz makrofotografie - Praha

Kurz makrofotografie - Praha

1 799Kč

0 hodnocení
0


V poslední době se stává stále populárnějším a rozšířenějším fotografickým žánrem makro. Díky technickým možnostem dnešních fotoaparátů máme příležitost otevřít bránu a nahlédnout do kouzelného světa nejrůznějších broučků, květin, drobných předmětů a abstraktních mikroscenérií.

  • Vysvětlíme Vám teoretické základy makrofotografie
  • Prozradíme Vám triky pro krásné makrosnímky z praxe profesionálníhích fotografů
  • Vše si procvičíte v praxi

Kód zboží: DF11PR. Místo konání: Praha Klíčová slova (štítky)makrofotografie

Co se naučíte

Makrofotografie je vstupem do úžasného světa detailů. Tento svět není mnohdy naše oko schopné zachytit. Krásné detaily jsou téměř na každém kroku. Na našem kurzu se tyto detaily naučíte zachytit tak, aby byly opravdu krásné a fascinující.

Jak vyzrát na chyby

Základem každé dobré fotografie je vhodně zvolený motiv, technické zvládnutí fotoaparátu, správná kompozice snímku a případná dodatečná úprava fotografie. U makro snímků platí všechna tyto pravidla obzvlášť. S každým zvětšením obrazu, který fotografujeme se násobí také viditelnost chyb, kterých se může člověk dopustit. V našem kurzu si každý osvojí potřebné technické znalosti a fotografická pravidla tak, aby se všem těmto chybám vyvaroval. Výsledkem pak mohou být fotografie, ze kterých bude mít radost nejen jejich autor, ale každý, kdo takový snímek uvidí. Teoretická část kurzu se prolíná s praktickým nácvikem probíraného tématu.

Makrofotografie a vaše technika

Profesionální fotograf Vám vysvětí, co je to makrofotografie a především jako nutné technické prostředky pro ni potřebujete. Prozradíme Vám, jaké jsou triky pro využití techniky a jak vyfotografujete makrosnímek konkrétně s Vaší technikou.

Domácí ministudio i exteriér

Povíme si o výběru témat pro makrofotografii a vhodného pozadí a osvětlení. Makrofotografie v exteriéru a v domácím či profesionálním studiu se velmi liší. Probereme tedy rozdíly a překážky, které nás už po kurzu nepřekvapí, protože budeme prakticky vědět, jak na ně snadno vyzrát. Naučíme se vytvořit si domácí ateliér pro makrofotografii z dostupných materiálů, naučíme se využít přirozeného i doplňkového světla.

Ať to má hloubku

Vysvětlíme si pojmy jako ostření a hloubka ostrosti. Tyto pojmy jsou v makrofotografii velmi zásadní. Správně ostření a dosáhnutí správné hloubky ostrosti si samozřejmě opět procvičíme prakticky.

Mít správné oko

Makrofotografie by neměla postrádat výtvarnou stránku, proto Vás naučíme také správně vidět a komponovat. Součástí závěrečného bloku kurzu je diskuze nad vašimi snímky a tipy pro zlepšení chyb od profesionála.


Co potřebujete s sebou

ideálně digitální zrcadlovku nebo pokročilý kompakt s režimy A, S, P, M a režimem pro makro
pokud vlastníte makroobjektiv či mezikroužky
stativ a odraznou desku (není nutné)

Pro koho je kurz určen

pro zájemce o makrofotografii, o fotografie detailů přírody i technických detailů a podobně
ideální pro vlastníky digitální zrcadlovky a makroobjektivu nebo mezikroužků

Pro koho kurz není určen

pro ty, kteří ještě nerozumí pojmům jako clona, čas, ISO – nemají znalosti na úrovni základního kurzu fotografování

Lektoři

Ing. Martin Štěpánek, Topi Pigula

Průběh kurzu

budeme se Vám věnovat celé odpoledne, celkem 6 výukových hodin
čeká Vás teorie i praxe v interiéru i exteriéru

Adresa
NICOM – fotografická škola
NICOM, a. s.
Zenklova 32/28
Praha 8-Libeň
180 00 Praha
Místo zahájení kurzu