Kurz portrétní fotografie v přirozeném prostředí - Plzeň

Kurz portrétní fotografie v přirozeném prostředí - Plzeň

2 396Kč

0 hodnocení
0


Máte rádi perfektní portréty radostných lidí v přirozené atmosféře? Pak právě pro Vás je určen tento atraktivní a úspěšný workshop. Během kurzu se zaměříte především na využití přirozeného světla a vyzkoušíte si, jak se dají bez drahého studiového vybavení pořídit prvotřídní fotografie. V praktické části budete fotit s živým modelem, a tak vedle mnoha tipů a triků obohatíte své portfolio o skvělé záběry lidí.

  • Strávíte dynamický den plný skvělých informací
  • Naučíte se atraktivně vyfotografovat nejen Vaše známé, děti, přátele 
  • Praktické fotografování v exteriéru i interiéru bez potřeby ateliérového vybavení

Kód zboží: DF20PL. Místo konání: Plzeň Klíčová slova (štítky)workshoppokročilý

Pochopení světla

Základ úspěšného portrétu tkví ve správném vnímání světelné atmosféry. Naučíme se “vidět světlo”, správně ho uchopit a kreativně s ním pracovat. Ukážeme si různé druhy přirozeného i umělého světla a naučíme se je pomocí jednoduchých odrazných a difúzních ploch správně kombinovat. Probereme také situace, při kterých bleskové světlo zhorší kvalitu snímků a ukážeme si kreativní způsoby jeho správného použití.

Správné pozadí a kompozice snímku

Dobrá fotka se bez správného pozadí a kompozice neobejde. Probereme tipy a triky pro volbu atraktivního místa fotografování portrétu včetně správného ořezu snímku a jeho kompozice.

Prakticky v interieru i exterieru

V praktické části workshopu budeme fotografovat živý model jak v interieru, kde si sestrojíme jednoduchý domácí ateliér, tak i v exterieru. Čeká na Vás příjemný živý model, laskavý lektor a nadšení kolegové fotografové.

Komunikace s portrétovaným a vyjádření atraktivních emocí

Atraktivní portrétní fotografie se neobejde bez nezbytných dovedností pro uvolněnou a efektivní komunikaci při fotografování. Naučíme se, jak z komunikace s modelem udělat oboustranný radostný zážitek. Ukážeme si jak portrétovaného zbavit trémy, aby mohl na vašich fotografiích působit uvolněně a přirozeně. Chybět nebudou praktické ukázky instrukcí k pózování a použití rekvizit.

Nastavení fotoaparátu

Samozřejmostí bude procvičení specifického nastavení fotoaparátu pro portrétní fotografii včetně ovládnutí technické stránky kreativní práce s externím bleskem.


Co potřebujete s sebou

Digitální fotoaparát s pokročilými režimy A, S, P, M. Objektivy se středním a delším ohniskem (základní zoom a pokud máte, tak teleobjektiv, pevná ohniska 50mm pro DX formát a 80mm pro FX formát). Volitelně externí blesk a difuser pro externí blesk.

Pro koho je kurz určen

 

Pro koho kurz není určen

pro ty, kteří se svým fotoaparátem začínají a neumějí ho ovládat (doporučujeme Základní kurz fotografování)

Obsah kurzu

Cílem workshopu je naučit se kreativně zachytit portrétní snímky za použití adekvátně nastavené techniky a dostupných pomůcek. Důraz je kladen na přirozené prostředí a použití jednoduchých světelných aparátů (slunce, okno, odrazné plochy, blesk).

Lektoři

Milan Perlík

Průběh kurzu

V první části kurzu na promítnutých příkladech z praxe probereme a společně prodiskutujeme teoretický základ. Ve druhé části vše s živým modelem prakticky procvičíme. Budeme se Vám věnovat jeden den, celkem 7 výukových hodin. Kurz probíhá zpravidla od 10:00 do 16:00 hodin.

Adresa
NICOM – fotografická škola
NICOM, a.s.
Pražská 84/15
30100 Plzeň
Místo zahájení kurzu