Kurz portrétní fotografie v přirozeném světle – Praha

Kurz portrétní fotografie v přirozeném světle – Praha

2 396Kč

0 hodnocení
0


Máte rádi perfektní portréty radostných lidí v přirozené atmosféře? Pak právě pro Vás je určen tento atraktivní a úspěšný workshop. Během kurzu se zaměříte především na využití přirozeného světla a vyzkoušíte si, jak se dají bez drahého studiového vybavení pořídit prvotřídní fotografie. V praktické části budete fotit s živým modelem, a tak vedle mnoha tipů a triků obohatíte své portfolio o skvělé záběry lidí.

  • Strávíte dynamický den plný skvělých informací
  • Naučíte se atraktivně vyfotografovat nejen Vaše známé, děti, přátele 
  • Lektorem je MgA. Daniel Petřina

Kód zboží: DF20PR. Místo konání: Praha Klíčová slova (štítky)pokročilé fotografováníworkshop

Pochopení světla

Základ úspěšného portrétu tkví ve správném vnímání světelné atmosféry. Naučíme se “vidět světlo”, správně ho uchopit a kreativně s ním pracovat. Ukážeme si různé druhy přirozeného světla a naučíme se je pomocí jednoduchých odrazných a difúzních ploch správně kombinovat. Probereme také situace, při kterých bleskové světlo zhorší kvalitu snímků a ukážeme si kreativní způsoby jeho správného použití.

Správné pozadí a kompozice snímku

Dobrá fotka se bez správného pozadí a kompozice neobejde. Probereme tipy a triky pro volbu atraktivního místa fotografování portrétu včetně správného ořezu snímku a jeho kompozice.

Prakticky v interieru i exterieru

V praktické části workshopu budeme fotografovat živý model jak v interieru, kde si sestrojíme jednoduchý domácí ateliér, tak i v exterieru. Čeká na Vás příjemný živý model, laskavý lektor a nadšení kolegové fotografové.

Komunikace s portrétovaným a vyjádření atraktivních emocí

Atraktivní portrétní fotografie se neobejde bez nezbytných dovedností pro uvolněnou a efektivní komunikaci při fotografování. Naučíme se, jak z komunikace s modelem udělat oboustranný radostný zážitek. Ukážeme si jak portrétovaného zbavit trémy, aby mohl na vašich fotografiích působit uvolněně a přirozeně. Chybět nebudou praktické ukázky instrukcí k pózování a použití rekvizit.

Nastavení fotoaparátu

Samozřejmostí bude procvičení specifického nastavení fotoaparátu pro portrétní fotografii včetně ovládnutí technické stránky kreativní práce s externím bleskem.

 


Co potřebujete s sebou

Digitální fotoaparát s pokročilými režimy A, S, P, M. Objektivy se středním a delším ohniskem (základní zoom a pokud máte, tak teleobjektiv, pevná ohniska 50mm pro DX formát a 80mm pro FX formát). Volitelně externí blesk a difuser pro externí blesk.

Pro koho je kurz určen

Pro nadšence, kteří chtějí vylepšit své dovednosti při fotografování lidí a naučit se nové cenné tipy a triky v této atraktivní oblasti fotografie, aniž by museli zvládnout ovládat profesionální ateliérovou techniku.

Pro koho kurz není určen

Cílem workshopu je naučit se kreativně zachytit portrétní snímky za použití adekvátně nastavené techniky a dostupných pomůcek. Důraz je kladen na přirozené prostředí a použití jednoduchých světelných aparátů (slunce, okno, odrazné plochy, blesk).

Lektoři

MgA. Daniel Petřina

Průběh kurzu

V první části kurzu na promítnutých příkladech z praxe probereme a společně prodiskutujeme teoretický základ. Ve druhé části vše s živým modelem prakticky procvičíme. Budeme se Vám věnovat jeden den, celkem 7 výukových hodin. Kurz probíhá zpravidla od 10:00 do 16:00 hodin. 

Adresa
NICOM – fotografická škola
NICOM, a. s.
Zenklova 32/28
180 00 Praha
Místo zahájení kurzu