Pokročilý kurz fotografování – Plzeň

Pokročilý kurz fotografování – Plzeň

1 799Kč

0 hodnocení
0


Rozumíte pojmům clona, ISO a čas? Ovládáte a znáte funkce digitálního fotoaparátu, ale přesto cítíte, že by Vaše fotografie mohly být lepší, obzvláště když je porovnáte se zkušenými fotografy?

  • Vysvětlíme Vám nastavení fotoaparátu v různých situacích
  • Fotografujte – architekturu, pohyb, makro, reportáž, děti, zvířata, krajinu ...
  • Naučíme Vás nalézt správný a osobitý záběr

Kód zboží: DF02PL. Místo konání: Plzeň Klíčová slova (štítky)pokročilé fotografovánípokročilý kurz fotografování

PROČ SE PŘIHLÁSIT NA POKROČILÝ KURZ

Máte dvě možnosti: buď strávíte nespočet hodin samostudiem a zkoušením formou pokus omyl nebo se přihlásíte na náš speciálně navržený kurz. Velmi efektivní a zábavnou formou načerpáte v exteriéru potřebné informace a praktické dovednosti díky zkušeným lektorům NICOM. Pořizujte konečně výjimečné a originální snímky, kterými své diváky ohromíte.

UŽ VÍM, CO CHCI FOTIT

Hned ze začátku se dozvíte, co diváka na fotce láká nejvíce a čemu byste jako fotografové měli věnovat větší pozornost, abyste lákavých fotografií dosahli i Vy sami.  

POCHOPTE OBRAZ

Povíme Vám, jak vnímat obraz a tedy jak udělat fotku tak, aby na první pohled zaujala. Nejde jen o ostrost, ale o kompozici a logické vnímání obrazu zachyceného na vašich fotografiích. 

ZDŮRAZNĚTE SPRÁVNĚ OBJEKT

Hloubka ostrosti je základním kreativním nástrojem fotografa, jenž se nechce smířit s automatickým nastavením svého přístroje. Ovládněte práci s hloubkou ostrosti,budete se bavit o závislostech clony, času a dalších nastaveních Vašeho fotoaparátu tak, abyste už před zmáčknutím spouště věděli, jaký to bude mít vliv na výsledný obraz. Jednotlivá nastavení zkoušíte v praxi na učebně fotografováním srovnávacích snímků, abyste ihned viděli efekt na vašem přístroji.

NAJDĚTE SI PŘÍBĚH

Pokročilý fotograf hledá příběhy - dozvíte se něco o slavných fotografií, které vám budou promítány pro inspiraci a následně vyrazíte do terénu hledat "svůj" příběh. Z vyfotografovaných snímků si vyzkoušíte složit společné portfolio k danému tématu. 

PRAXE JE ZÁKLAD

V terénu si zkusíte vytvořit snímky podle zadání a přesto podle vlastních představ. Závěrem kurzu je diskuze nad snímky, které jste pořídili při cvičení a následné rady do budoucna.  


Co potřebujete s sebou

jakýkoliv Váš fotoaparát. Ideálně pokročilý kompakt, ultrazoom či zrcadlovku s pokročilými režimy A, S, P, M
stativ, pokud ho vlastníte (není podmínkou)
v ceně kurzu obdržíte papírový blok a psací potřeby

Pro koho je kurz určen

Kurz ideálně navazuje na Základní kurz fotografování.
pro všechny mírně pokročilé a pokročilé fotografické nadšence, kteří rozumí základním fotografickým pojmům, zvládají nastavení svého fotoaparátu a ovládají jeho funkce
pro vlastníky digitální zrcadlovky a ty, kteří fotografují s pokročilým kompaktem (režimy A, S, P, M, možnost externího blesku a filtrů)
pro všechny, kteří si chtějí procvičit fotografické znalosti a dovednosti na konkrétních příkladech za asistence zkušeného lektora

Pro koho kurz není určen

pro ty, kteří ještě nerozumí základním pojmům jako clona, čas, ISO – nemají znalosti na úrovni základního kurzu fotografování

Obsah kurzu

práci s hloubkou ostrosti a její kreativní využití
práci s kontrastem
hledání témat a námětů
skládání fotografií do logických celků
prohloubení znalostí z hlediska kompozice
hlubší práce s nastavením digitální zrcadlovky
praktický nácvik street fotografie
praktické cvičení na učebně i v exteriéru

Lektoři

Topi Pigula, Milan Perlík

Průběh kurzu

Budeme se Vám věnovat celkem 6 výukových hodin.
Čeká Vás krátká teorie na naší učebně a především praxe v terénu. Následně budou Vámi pořízené snímky prezentovány v učebně, kde si také zkusíte vytvořit vlastní cyklus fotografií na dané téma.
Oblíbená témata: Nádraží: místo loučení, Petrov: místo pro milence, Ostrava: příběh Dolních Vítkovic, Staroměstské náměstí: místo setkání

Adresa
NICOM – fotografická škola
NICOM, a. s.
Pražská 84/15
30100 Plzeň
Místo zahájení kurzu