Základní kurz fotografování – České Budějovice

Základní kurz fotografování – České Budějovice

2 396Kč

2 hodnocení
5


Naučíme Vás využívat fotoaparát naplno tak, aby Vaše fotografie měly obrazovou a technickou kvalitu snímku daleko za hranicí běžné rodinné fotografie!

  • Vysvětlíme Vám základní pojmy a funkce
  • Získáte teoretický základ
  • Vše si procvičíte v praxi

Kód zboží: DF01CB. Místo konání: České Budějovice Klíčová slova (štítky)základní kurz

Už vím, jak funguje fotoaparát

V první části se dozvíte, jaká jsou specifika různých fotoaparátů a z jakého důvodu mají některé typy fotoaparátů lepší obraz. Pak si řekneme, jak funguje fotoaparát a co znamenají pojmy a funkce vašeho fotoaparátu.
Dozvíte se, co je to čip a JPEG a kde nastavíte velikost a kvalitu snímků. Probereme také specifika různých objektivů a řekneme si, podle čeho je vybíráme.

Ovládněte svoji techniku

Povíme Vám, jaké důležité funkce v různých situacích nastavit. I pokud Váš fotoaparát nabízí pouze automatický režim, můžete nastavit vždy typ ostření, vyvážení bílé, typ měření expozice a korekci expozice. Naučíme Vás, jak ovládat Váš fotoaparát tak, aby fotografie byly konečně ostré a měly správné barvy a nebyly zbytečně světlé či tmavé. Po našem kurzu už budete vědět, co je to histogram a jak z něj správně číst. V mnohých situacích jsou fotografy využívána různá příslušenství. Ukážeme si, jaká nejčastěji potřebujeme a jaký mají efekt.

Zdůrazněte správně objekt

Hloubka ostrosti je důležitým nástrojem fotografa. Řekneme si, čím vším ji ovlivníme. Co je to vlastně clona. Dozvíte se, jak udělat efektně rozmazané pozadí a popředí a jak naopak mít na fotografii všechno ostré.
Další pokročilé nastavení se týká využití časů expozice. Zajímá Vás, jak vytvořit zajímavý a technicky správný snímek objektů v pohybu? Na našem kurzu se to naučíte.
Jednotlivá nastavení zkoušíte v praxi na učebně fotografováním srovnávacích snímků, abyste ihned viděli efekt na vašem přístroji.

Fotografie, které zaujmou

Přestože fotografii dělá správná technika a nastavení, z velké části ji ovlivňuje výtvarná stránka. Prozradíme Vám, jaké jsou kompoziční a výtvarné triky pro krásné a zajímavé fotografie. Dozvíte se o pravidlech známých z nejen z malířství, probereme kompoziční tipy pro jednotlivé fotografické žánry.

Praxe je základ

Po potřebné teorii a krátých cvičeních na učebně Vás čeká praxe v exteriérech, kde nejčastěji fotíte. Pro žánry jako portrét, architektura, detail, krajina a pohyb, máme připravena cvičení s konrétními radami, jak dosáhnout nejlepšího snímku.Při nich se stále radíte s lektorem.
Závěrem kurzu je diskuze nad snímky, které jste pořídili při cvičení a které jste si donesli ke konzultaci.


Co potřebujete s sebou

Jakýkoliv Váš fotoaparát. Ideálně pokročilý kompakt, ultrazoom či zrcadlovku s pokročilými režimy A, S, P, M.
Na kurzu dostanete blok na poznámky a propisku.

Pro koho je kurz určen

pro začátečníky, kteří s fotografováním začínají a nemají žádné znalosti
pro věčné začátečníky, kteří fotografují několik let, ale využívají jen automatický režim fotoaparátu a přednastavené režimy s obrázkovými piktogramy
pro ty, kteří nerozumějí textům v manuálu fotoaparátu
pro ty, kterým něco říkají pojmy jako clona, čas a ISO, ale nejsou si jistí souvislostmi

Pro koho kurz není určen

pro ty, kteří plně chápou pojmy jako clona, čas, ISO a umí kreativně fotografovat v režimech A, S, M

Lektoři

Topi Pigula, Ing. Martin Štěpánek

Průběh kurzu

Budeme se Vám věnovat 2 dny, celkem 12 výukových hodin. Ve všední dny od 13.30 do 18.30, h. o víkendu většinou od 10.00 do 15.00 h.
V první části se dozvíte, jaká jsou specifika různých fotoaparátů. Pak si řekneme, jak funguje fotoaparát a co znamenají pojmy a funkce vašeho přístroje. Nastavení zkoušíme přímo v praxi na učebně.
Věnujeme se i kompoziční a výtvarné stránce fotografie.
Dozvíte se, jaká příslušenství a jak se nejčastěji využívají pro lepší fotografie.
Čeká Vás praxe v exteriérech, kde nejčastěji fotíte. Pro žánry jako portrét, architektura, detail, krajina a pohyb, máme připravena cvičení.
Závěrem kurzu je diskuze nad vašimi snímky.
Další podrobnosti v záložce kurzu CO SE NAUČÍTE.

Adresa
NICOM – fotografická škola
NICOM, a. s.
Karla IV. 93/3
37001 České Budějovice
Místo zahájení kurzu

2 Komentáře

Obrázek uživatele machajda.ka
machajda.ka
říká:
0

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.
Dobrý den, chtěla bych se zeptat v kolik hodin začíná přesně základní kurz fotografování 29.11 - 30.11 2014. Předem děkuji za odpověd.
Obrázek uživatele info9
info9
říká:
5

Pro psaní komentářů se přihlaste nebo zaregistrujte.
Zúčastnil jsem se tento víkend fotografického kurzu v Českých Budějovicích, kde nám byl lektorem David Špingl. Na jeho hodnocení mám bohužel málo hvězdiček, srozumitelný výklad, každému věnoval potřebný čas, ukázal, vysvětlil, poradil, opravdu velká spokojenost. Má velký přehled o fototechnice (každý tam má jiný fotoaparát). Dlouho jsem nebyl tak spokojen... děkuji Jaroslav Novák

OHODNOŤTE NÁS / ZEPTEJTE SE NA COKOLIV